Zdravlje i život

SPEKTAKL U BEOGRADU! SRBIJA POTOPILA HRVATSKU!

19.06.2019 Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je Hrvatsku 11:10 (2:3, 2:2, 4:1, 3:4) na beogradskom Tašmajdanu u meču drugog kola Grupe B završnog turnira Svetske lige.

adminadminComments 0

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je Hrvatsku 11:10 (2:3, 2:2, 4:1, 3:4) na beogradskom "Tašmajdanu" u meču drugog kola Grupe B završnog turnira Svetske lige.

"Delfini" su tom pobedom obezbedili prvo mesto u grupi, što samo treba da potvrde u poslednjem kolu protiv autsajdera Kazahstana, i verovatno izbegli polufinale sa Španijom.

Sjajna je bila atmosfera na "Tašu" tokom večerašnjeg vaterpolo "klasika". Srpski navijači su pozdravili himnu Hrvatske, a onda je njih oko 4.000 zdušno bodrilo izabranike selektora Dejana Savića.

Nije bilo lako "delfinima" na početku. Tokom celog prvog poluvremena Hrvati bi poveli, Srbi izjednačili...

Domaći vaterpolisti nisu dozvoljavali rivalu da se "odlepi", ali nisu uspevali ni da preuzmu vođstvo... Sve do finiša treće deonice... Tada su započeli seriju od 4:0 koju su završili u uvodu poslednje četvrtine - 9:6.

Međutim, "barakude" se nisu predavale, uspele su da izjednače na 9:9, zatim i na 10:10.

Odluku je doneo Andrija Prlainović pogotkom u poslednjem minutu za konačnih 11:10.

Posebne pohvale zaslužio je trostruki strelac, mladi Ognjen Stojanović, koji je mesto u sastavu reprezentacije dobio tek pošto je Dedović dobio boginje.

Po dva postigli su Miloš Ćuk, Filip Filpović i Andrija Prlainović.

U selekciji Hrvatske istakao se Maro Joković sa četiri gola, dok je dva manje postigao Ćavi Garsija.

Dodajmo da je na utakmici bilo neverovatno mnogo isključenja, čak 41!

"Delfini" su pet puta realizovali igrača više iz 22 pokušaja, a "barakude" 4/19.

Srbija je prva u Grupi B s maksimalnim učinkom, dok su Hrvatska i Australija na deobi drugog sa po pobedom i porazom, a Kazahstan je poslednji sa dva poraza.

Ekipa Dejana Savića sutra od 21.00 igra protiv Kazahstana, dok se ranije tokom dana sastaju Australija i Hrvatska.

TOK MEČA:

Četvrta četvrtina - 11:10:

8. minut - 11:10 - Prlainović je "probušio" Marcelića!

7. minut - 10:10 - Dobro su se naši vaterpolisti branili sa igračem manje, a kada je vreme već isticalo, Fatović je pogodio mrežu. Malo više od minut do kraja.

5. minut - 10:9 - Mladi Stojanović izrasta u junaka, njegov treći gol!

5. minut - 9:9 - Joković iz peterca za izjednačenje. Srbija je ispustila "plus tri".

4. minut - 9:8 - "Delfini" su promašili peterac (Prlainović) i dva napada sa igračem više, pa ih je kaznio Garsija iz kontranapada.

2. minut - 9:7 - Joković brzo uzvraća,

2. minut - 9:6 - Drugi gol Stojanovića!

Treća četvrtina - 8:6:

8. minut - 8:6 - Filipović iz peterca za plus dva!

7. minut - 7:6 - Mitrović! Prvo vođstvo Srbije!

6. minut - 6:6 - Novo izjednačenje! Ovaj put prvim pogotkom Aleksića.

5. minut - 5:6 - Joković je iskoristio duplo isključenje "delfina".

3. minut - 5:5 - I Stojanović se upisao u strelce, posle isključenja Garsije.

Druga četvrtina - 4:5:

8. minut - 4:5 - Posle drugog isključenja Filipovića, Buljubašić trese mrežu.

5. minut - 4:4 - Strahovita dijagonala Filipovića - drugi put iskorišćen igrač više.

5. minut - 3:4 - Majstorija Ćavija Garsije - lobom je zatresao mrežu.

"Srbija, Srbija", ori se "Tašmajdanom!

4. minut - 3:3 - Drugi gol Ćuka! Ovaj put nije bacio bombu, već je mudro isfintirao golmana Marcelića i poslao mu loptu iznad glave. Ovo je prvi put večeras da su "delfini" iskoristili prednost igrača više.

Prva četvrtina - 2:3 - bilo je ukupno čak 13 isključenja!

6. minut - 2:3 - Hrvati brzo vraćaju vođstvo na svoju stranu - Vrlić.

6. minut - 2:2 - Peterac i za Srbiju, siguran realizator je Prlainović.

5. minut - 1:2 - Joković koristi igrača više za Hrvatsku.

4. minut - 1:1 - Bomba Ćuka za izjednačenje.

3. minut - 0:1 - Jakšić je skrivio peterac, a Vukičević ga pretvorio u vođstvo gostiju.

1. minut - Utakmica je počela. Tribine su se napunile.

Dedović je dobio boginje, umesto njega u sastavu je Ognjen Stojanović.

BEZ ZVIŽDUKA ZA HRVATSKU HIMNU

PREDSTAVLJANJE DELFINA: Sve je spremno za spektakl

PODRŠKA NAVIJAČA

Ovaj "vaterpolo klasik" predstavlja borbu za prvo mesto u grupi.

"Delfini" su u prvom kolu savladali Australiju 12:8, dok su "barakude" demolirale Kazahstan 20:4.

Ovogodišnja Svetska liga ima veliki značaj, jer pobednik obezbeđuje olimpijsku vizu.

Ovo će biti ukupno 31. međusobni duel ove dve selekcije. U dosadašnjih 30 mečeva Srbija je uspešnija, sa 16 pobeda, tri meča je završeno nerešenim rezultatom, dok je Hrvatska slavila 11 puta.

Organizatori finalnog turnira na "Tašmajdanu" imaju velikih problema zbog nevremena, pa je tako pred večerašnji "klasik" pukla cev u pres centru.